ODA VAKIF HABERLERİ

ODA VAKIF HABERLERİ "Girişimcilik Ekosistemi 3-4 Kasım’da Konya’da Buluşuyor."

Bu haber 15287 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) tarafından “Cumhurbaşkanlığı Himayeleri”nde düzenlenecek olan Türkiye Girişimci Buluşması Zirve ve Sergisi, 3-4 Kasım 2021 tarihinde Konya Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Girişimcilik ekosistemine değer katmak, girişimcileri bilgilendirmek, fikir ve projeleri ulusal ve uluslararası yatırımcılarla bir araya getirerek projelerin ticarileşmelerine katkıda bulunmak amacıyla 8 oturumdan oluşan etkinlikte 30’u aşkın konuşmacı ile girişimin sektörel bakışı ele alınacak. Türkiye Girişimci Buluşması Zirve ve Sergisi Zirve ve serginin ardından, girişimcilik ekosisteminde büyük ses getiren, bu yıl 8’incisi düzenlenen “GİV Girişimcilik Ödülleri” töreninde girişimcilerin başvuruda bulunduğu projelerden 11’i ödüllendirecek.

T.C Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı beklenen, girişimciliğin her açıdan ele alınacağı Türkiye Girişimci Buluşması Zirvesi ve Sergisi’nde; girişimci ve yatırımcıların yanı sıra bakanlık yetkilileri, başkanlıklar, yerel yöneticiler, Ar-Ge yöneticileri, bankacılık ve finans yöneticileri, özel sektör, sanayi ve kamu üst düzey yöneticileri ile akademisyenler bir araya gelecek.Zirve, sergi ve ödül töreninden oluşan etkinlik Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) tarafından “Cumhurbaşkanlığı Himayeleri”nde, TÜGVA ve KOSGEB iş birliği, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Sanayi Odası ve Konya Ticaret Odası’nın destekleri gerçekleşecek. Konya Selçuklu Kongre Merkezi’nde 3-4 Kasım’da düzenlenecek etkinlik kapsamında bu yıl 800'ü aşkın proje başvurusu almış olan “8. GİV Girişimcilik Ödülleri”, 4 Kasım akşamı sahiplerini bulacak. Türkiye Girişimci Buluşması Zirvesi ve Sergisi ile “8. GİV Girişimcilik Ödülleri” etkinlikleriyle ilgili detaylı bilgiye ve ücretsiz katılım formuna https://www.turkiyegirisimcibulusmasi.com adresinden ulaşılabilir.

Konya Selçuklu Kongre Merkezi’nde girişimcilik her açıdan ele alınacak

Ziraat Bankası ana sponsorluğunda yapılacak olan Türkiye Girişimci Buluşması Zirvesi ve Sergisi kapsamında, Türkiye ve dünyadan fikir önderleri tarafından oturumlar gerçekleştirilirken, B2B görüşmeleri, girişimcilere yönelik özel eğitimler ve kongreler de yer alacak. Ayrıca yeni fikirlerin, girişimci projelerinin sergilenmesi için katılımcıların stantları ile yer alabileceği özel bir sergi alanı da olacak. T.C Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımı beklenen protokol açılış konuşmalarında, T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyük Şehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, GİV Genel Başkanı Mehmet Koç, TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu ve GİV Konya Şube Başkanı Fatih Ceylan yer alacak. Zirve, sergi ve ödül töreninden oluşan etkinlikte, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi, İSPARK Kurucu Genel Müdürü Kadir Gurbetçi, Globiz Kurucu Ortağı Cüneyt Erpolat gibi önemli isimler konuşmacı olarak katılım sağlayacak. 

8 oturumdan oluşan Türkiye Girişimci Buluşması Zirvesi ve Sergisi’nde 3 Kasım 2021 tarihinde “Girişimciliğin 2. Kuralı”, “Dijitalleşmedeki Hızlı Değişimin Girişimciliğe Yansıyan Etkileri ve Gelişimleri”, “Dijital Dönüşümün Girişimciliğe Etkisi”, “Küresel Ölçekte Hızla Büyüyen E-ticaret ve E-ihracat Pazarında Türkiye’nin Yükselişi ve Güvenli Geleceği”, “Türkiye Oyun Girişimciliği ve Globaldeki Yükselen Yeri” konuları ele alınacak. Etkinliğin ikinci günü olan 4 Kasım’da “Girişim Mimarisi; Girişim Nasıl Büyür ve Yatırımcının Dikkatini Çeker”, “Girişim Bankacılığı; Fikrin İş Dünyasına Dönüşümü”, “Savunma Sanayinde Satın Alma Süreçleri”, “Bölgeye Bakış; Konya’nın ve Bölgenin Girişimcilikteki Deneyim Ekonomisi”, “Savunma Sektöründe Yerli Girişimciliğin Rolü”, “Dünya Sağlık Sektöründe Tıbbi Girişimciliğimizin Başarısı”, “Enerji Taleplerinin İklim, Otonom ve Elektrikli Araçlara Etkisi”, “Tarım ve Toprağın Hikayesi; Pandemi Öncesi ve Sonrası Tarımda Girişimcilik” başlıkları üzerine sektörün önde gelen isimlerinin konuşmalarının hemen ardından 8. GİV Girişimcilik Ödülleri töreni gerçekleşecek. 

Projesi olan 11 girişimci ödüllendirilecek

Bugüne kadar İstanbul'da yapılan Türkiye Girişimci Buluşması Zirve ve Sergisi’nin bu yıl 3-4 Kasım’da Konya'da fiziksel olarak gerçekleşeceğini belirten Koç, "Etkinliğimizde, savunma sanayinden elektroniğe, makine endüstrisinden bilgisayar endüstrisine, yazılım firmalarından lojistik firmalarına kadar çok sayıda girişimciyle iletişimi olan firmaları seçmeye özen gösterdik. Yüzlerce proje arasından yüz tanesini öne çıkaracak ve heyet tarafından seçilen 11 tanesini ödüllendireceğiz. Girişimcilere verdiğimiz Proje-Fikir Ödülleri’nin yanı sıra; Türkiye'de girişimciliğe en çok destek veren “Basın/Yayın/Medya Ödülü”müz, kamu kesiminde olup girişimcilik ekosistemine katkı sunan bir bürokrata verilen 'Kamu Yöneticisi Ödülü'müz de olacak. Bu ödüllerimiz dışında, GİV Özel Ödülü, Kurumsal Girişimcilik Ödülü, Yeni Girişimcilik Ödülü, Üniversite Girişimcilik Kulüp Ödülü, Akademisyen Ödülü, E-ticaret Girişim Ödülü olmak üzere ödüllerimiz toplam 9 kategoride sahiplerini bulacak. Proje-Fikir Ödülleri kategorisinde ise ilk üçe giren proje ve fikir sahiplerini, 50.000 TL, 30.000 TL ve 20.000 TL para ödülleri ile projesini hayata geçirmesi için destekleyeceğiz” diye konuştu.

ETİKETLER :
Bizim Mutfak Kocaman Balık Usta Dönerci Altınkılıç Kefir Şekerbank

ÖNERİLEN HABERLER

Şekerbank Mikro Yazılım
ŞEKERBANK GÜRBAĞ-EFE KUVEYT TÜRK BARSAN LOJİSTİK-1 BARSAN LOJİSTİK
PRİME NEXT FİNROTA Lila Grup Tekfen Tarım Rockwell Automation