PARA & FİNANS & BORSA

PARA & FİNANS & BORSA "Türkiye’den 33 Ülkeye Kripto Para İhracatı"

Bu haber 11955 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Newzoonun 2021 yılına ilişkin raporuna göre Dünya genelinde 3.1 milyar insan çeşitli platformlarda oyun oynamakta

ATBFIG token CEO’su Ahmet Turgut BURUK; “İşte tam da bu nedenle ATB Games olarak mobil oyun sektörüne yönelmiş durumdayız. Oyuncular günün belirli bir saatini geçirdikleri oyunları oynarken gerçek değeri olan bir varlık kazanma şansına sahip olacaklar. Her gün zaten belirli bir süre oyun oynuyorsam, harcadığım bu süre boyunca hem eğlenip hem de maddi karşılığı olan bir kripto varlık kazanmaktan daha iyi ne olabilir? Pek çok mobil oyun,  uygulama içi paralı satın almayı bir nevi zorunlu hale getirirken ATBFIG token sayesinde gerçek hayatta para karşılığı olan birikim yapma imkânını tüm oyuncular elde etmiş olacak.”

ATBFIG Ne Sunuyor?

Dünya genelinde blok zinciri tabanlı oyunlara baktığımızda oyun türü fark etmeksizin tek bir oyun ve o oyunda geçerli bir kripto para bulunur. Oyuncular, oynadıkça kazan mekanizması üzerinden acaba bir şeyler kazanabilir miyim düşüncesiyle hareket edip eğlenmese de bu oyunları oynuyor. Diğer taraftan, bu oyunların genelinde yeni oyuncuların tecrübeli oyunculara karşı pek şansı olmuyor ve yeni oyuncular başarı gösteremeyerek farklı bir oyuna geçiyor. Bu döngü sürekli oyun değiştirerek devam ediyor ve birçok oyuncu için tek bir oyunda süreklilik sağlanamıyor.

Konuya ilişkin Buruk “Bu sorunun nedeni olarak oyunun temel gayesi olan eğlencenin göz ardı edilip sadece maddi değeri olan bir şey kazanabilir miyim düşüncesiyle hareket edildiğini düşünüyoruz. Biz, birçok farklı kategoride her yaş ve zevke hitap edecek oyunlar çıkararak hem oynadıkça kazanma imkanı sunmakta hem de oyun için ayrılan zamanın eğlenceli geçmesine imkan vermekteyiz. Bir oyunun beğenilmediği veya oyunda başarı sağlanamadığı takdirde yine ATBFIG kazanma şansı olan farklı bir oyun tercih edilebilecektir. En temel haliyle oyun oynamayı, birinin eğlenmek için yaptığı bir aktivite olarak tanımlıyoruz. Oyun dünyasının geleceği için kesin bir hüküm vermenin mümkün olmadığını biliyor, ancak ne olursa olsun her zaman için oyun oynamanın eğlenceli olacağına inanıyoruz.”

Bizim yapmak istediğimiz eğlence ve kazancı bir araya getirebilmektir. Kullanıcıların maddi bir getiri elde etseler de etmeseler de oyun oynamak istemeleri gerektiğine inanıyoruz. Kilit nokta, oyunların blok zinciri tabanlı olmasına bakılmaksızın eğlenceli olduğundan emin olmaktır. Tek bir blok zinciri tabanlı oyundan farklı olarak, birçok seçeneğiniz olacak ve dilerseniz eğlenirken para kazanabileceğiniz çeşitli blok zinciri tabanlı oyunlar oynayabileceksiniz. İlkemiz oynadıkça kazan (play-to-earn) olsa da, bunu oyunculara eğlenme güdüsü etrafında oyna ve kazan (play-and-earn) yöntemi ile sağlayacağız. Ayrıca, piyasadaki birtakım oyunlar gibi oyuna başlamak için ilgili cüzdanda belli bir miktar kriptopara bulundurmak, satın almak veya herhangi bir şekilde bir maliyete neden olacak bir şartımız olmayacak. Hiçbir maliyet gerekmeden tüm oyunlar oynanabilecektir.

Temel olarak, blok zinciri veya kripto para birimleri konusunda daha önce herhangi bir deneyim veya ilgi gerektirmeden, blok zinciri ekonomisinin potansiyelini tam olarak geliştirmeyi ve kullanıcıları blok zincirinin karmaşıklığından soyutlamayı amaçlıyoruz. Böylece, mobil oyunlar aracılığıyla daha önce kripto para dünyasında olmayan kullanıcıları blok zinciri teknolojisiyle tanıştırmış olacağız. Ekosistemimiz, oyunculara yaptıkları içeriğin kontrolünü sağlamak için çeşitli oyun türlerini ve devrim niteliğindeki blok zinciri yeteneğini NFT'lerle birleştirecektir.

Türkiyeden Tüm Dünyaya!

Bu kapsamda, ATB Games partneri ATB Software çıkarmış olduğu ATBFIG token Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından Paritex’te 5 Nisan 2021 de listelenmişti. ATBFIG token, Nisan 5 ten bu zamana kadar Dünyanın en büyük swap borsalarından Pancakeswap ve global borsa olan xt.com listelenerek daha geniş kitlelere ulaşıyor. Proof of Stake (PoS) konseptinde olan ATBFIG şu an için 2.374 stake ile 33 ülkeden 25.000 katılımcıya ulaşmış durumdadır. Akıllı Sözleşme (Smart Contract) adresinin güvenli olduğu 23 Eylül 2021 tarihinde Hacken tarafından sertifikalandırılmıştır. Coinmarketcap listelenmesi için başvuru gerçekleştirilmiş olup çok yakın zamanda sonuç neticelenecek şekilde süreç devam etmektedir. ATBFIG ilerleyen dönemde farklı global borsalarda listelenmenin yanı sıra ses getirecek blok zinciri tabanlı oyunlarla da adını duyurmaya devam edecektir.

BEP20 protokolüne dayalı bir token olan ATBFIG, oynadıkça kazanma fırsatı sunarken aynı zamanda oyunların içinde mal ve hizmet satın alırken ekosistemdeki resmi para birimi görevi görecektir. Tüm işlemler, ekosistemin şeffaf ve güvenilir olduğu blok zinciri üzerinde gerçekleştiği için oyunlardaki tüm varlıklarınız da blok zinciri tarafından korunmaktadır.

ATBFIG token CEO’su Ahmet Turgut BURUK konuya ilişkin; “Türkiye’nin önde gelen borsalarından Paritex ile yola çıktık. Paritex ile piyasaya çıktığımız ilk günden itibaren ATBFIG token yoğun ilgi gördü. Çok güzel destek ve birlikte çalışma ile şu an projemizi globalde 2 değişim platformunda daha listeleyerek tüm dünyadaki yatırımcılara ATBFIG token ile buluşma imkanı sunduk. Bunları yaparak artık kripto para ihracatı yapan bir firma olduk. Bundan sonra bizim değerimizi çalışmalarımız ve bize inanan insanlar belirleyecek. Hedefimiz yıl sonuna kadar 7 global kripto para platformunda listelenerek daha fazla insana oluşturduğumuz değeri sunmak” dedi.

ETİKETLER :
Bizim Mutfak Kocaman Balık Usta Dönerci Altınkılıç Kefir Şekerbank

ÖNERİLEN HABERLER

Şekerbank Mikro Yazılım
ŞEKERBANK GÜRBAĞ-EFE KUVEYT TÜRK BARSAN LOJİSTİK-1 BARSAN LOJİSTİK
PRİME NEXT FİNROTA Lila Grup Tekfen Tarım Rockwell Automation