Aklease, EBRD ile 25 milyon Euro’luk kredi anlaşması yaptı.

Aklease, EBRD ile 25 milyon Euro’luk kredi anlaşması yaptı.

Bu haber 26368 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Aklease, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan (EBRD) yenilenebilir enerji, enerji verimliliği ve kaynak verimliliği alanında kullanılmak üzere 25 milyon Euroluk fon sağladı. Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı (TurSEFF) kapsamında elde edilen kaynak, şirketlerin bu alanlardaki yatırımlarını finanse etmek üzere kullanılacak. 

Bu kredi ile sürdürülebilirlik alanındaki taahhütlerini bir kez daha yenilediklerini söyleyen Aklease Genel Müdürü Çetin Düz, şu açıklamalarda bulundu: “Biz yakın zamanda iklim değişikliği ile mücadele ve sürdürülebilir bir dünya hedefile, kömür yakıt kullanan termik enerji santralleri ve kömür madenciliği yatırımlarını finansan sağlanmayacak faaliyetler listesine almıştık. Çünkü kaynakların fosil yakıtlara değil, iklim dostu proje ve yatırımlara harcanması gerektiğini düşünüyor müşterilerimizi de yeşil yatırımlar için teşvik ediyoruz. Çevresel ve sosyal yönetişim kültürü çerçevesinde şirketimizi farklılaştırmak ve dönüştürmek istiyoruz. Sektörde yenilenebilir enerji, enerji ve kaynak verimliliğine odaklanmış ilk ürün olan ECOLease’i de bu istek ile hayata geçirdik. 2020’deki yatırımlarımızın yüzde 70-75’i yeşil enerji ve enerji verimliliği yarattı. Bu bizim için son derece gurur verici bir husus. İş süreçlerimizi bu yönde yapılandırmaya devam ediyoruz. EBRD ile yaptığımız kredi anlaşması da bunun önemli bir göstergesi.”

EBRD Finansal Kurumlar Departmani Yönetici Direktörü Francis Malige anlaşma ile ilgili "Leasing, işletmelere fon sağlamak için önemli bir araçtır. Özellikle ekipmanların ve araçların satın alımı ve kullanımı için popülerdir. Aklease ile beraber küçük işletmeleri daha yeşil ve daha çevre dostu çözümlere teşvik etmek istiyoruz. Türkiye ekonomisinin toparlanma hızı artarken, artık; sürdürülebilir, salgın sonrası büyümeye kendimizi adama vaktidir" açıklamasında bulundu.

ETİKETLER :
Bizim Mutfak Kocaman Balık Usta Dönerci Altınkılıç Kefir Şekerbank

ÖNERİLEN HABERLER

Şekerbank Mikro Yazılım
ŞEKERBANK GÜRBAĞ-EFE KUVEYT TÜRK BARSAN LOJİSTİK-1 BARSAN LOJİSTİK
PRİME NEXT FİNROTA Lila Grup Tekfen Tarım Rockwell Automation