Appsflyer’a göre Türkiye’deki Fintech Uygulamalarına Olan Talep Katlanmaya Devam Ediyor.

Appsflyer’a göre Türkiye’deki Fintech Uygulamalarına Olan Talep Katlanmaya Devam Ediyor.

Bu haber 26198 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Küresel pazarlama ölçüm lideri AppsFlyer, bugün “Finansal Uygulama Pazarlamasının Durum raporunun 2021 baskısını yayınladı. COVID-19 salgını, tüketicilerin finansal kurumlarla nasıl etkileşime girdiğini ve kurumların kendilerinin nasıl çalıştığını doğrudan etkiledi. Rapora göre, finansal teknoloji (FinTech) uygulamaları yüksek talep görüyor ve son iki yılda sadece Türkiye’de %118 olmak üzere dünya genelinde indirmelerde %132 artış yaşandı.

AppsFlyer İçerik ve Mobil İçgörü Başkanı Shani Rosenfelder, "FinTech, geçen yıl hızlı bir dijital dönüşüm yaşadı ve pandemi, adapte olmakta yavaş kalanların bile düşünce yapılarında bir değişime yol açtı" dedi. Rosenfelder pazarlamacıların, yükleme başına maliyet trendini takip ederek ve yeni talebi karşılamak için kullanıcı edinmeye odaklanarak harcamalarında verimlilik sağlamaya çalışmaları gerektiğini vurgulayarak, “Pazarlamacılar, gittikçe artan pazar rekabetinde markalarını akıllarda tutmayı sağlayacak daha uygun fiyatlı yeniden pazarlama kampanyaları bulmaya çalışmalılar.”

Raporda Türkiye ile ilgili Temel Veriler

• Türkiye’de finans uygulaması yüklemeleri yıllık bazda %118 ve 2019'un ilk çeyreğinden bu yana etkileyici bir şekilde %865 arttı.

• Türkiye'de organik olmayan yüklemeler 2020'nin ilk çeyreğinden bu yana %240 arttı ve 2021'de şimdiden ikiye katlandı.

• Türkiye'de kullanıcı edinme kampanyalarına harcanan ortalama tutar 2020'nin ilk çeyreği ile 2021'in ilk çeyreği arasında %148 arttı.

• Orta Doğu ve Türkiye'deki finans uygulaması yüklemelerinin çoğunluğunu pazarlama oluşturuyor ve bunun %62'si ücretli pazarlama kampanyalarından geliyor.

AppsFlyer Türkiye ve Orta Doğu Bölge Lideri Ece İnanç Stepien, "Tüketici finans sektörü pandeminin de etkisiyle Türkiye genelinde hızla büyüyor ve bu nedenle mobil uygulamalara olan talebin artması şaşırtıcı değil" dedi. "Pazarlama odaklı yüklemelerin ve kullanıcı edinme kampanyalarına harcanan tutarın da artmasıyla, bu rakamların 2021'in geri kalanında ve sonrasında önemli bir oranda artmaya devam etmesini bekleyebiliriz."

Metodoloji

AppsFlyer'ın Finansal Uygulama Pazarlamasının Durumu raporu 4,7 milyar finans uygulaması yüklemesinden toplanan özel küresel verilerin anonim bir toplamıdır. Bunun 400 milyon yüklemesi ve 120 milyon organik olmayan yüklemesi Kuzey Amerika merkezlidir.

ETİKETLER :
Bizim Mutfak Kocaman Balık Usta Dönerci Altınkılıç Kefir Şekerbank

ÖNERİLEN HABERLER

Şekerbank Mikro Yazılım
ŞEKERBANK GÜRBAĞ-EFE KUVEYT TÜRK BARSAN LOJİSTİK-1 BARSAN LOJİSTİK
PRİME NEXT FİNROTA Lila Grup Tekfen Tarım Rockwell Automation