TK Elevator net sıfır karbon emisyonuna ulaşmayı hedefliyor.

TK Elevator net sıfır karbon emisyonuna ulaşmayı hedefliyor.

Bu haber 16320 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

TK Elevator, “Race to Zero” ve “Business Ambition for 1.5°C” kampanyalarına dahil olarak, küresel ısınmanın 1.5°C ile sınırlandırılması için, en geç 2050 yılına kadar net sıfır küresel emisyona ulaşmayı amaçlıyor. 

TK Elevator CEO’su Peter Walker, “TK Elevator olarak küresel ısınmayı durdurmak için net sıfır hedefi doğrultusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu amaca yönelik uluslararası organizasyonları ve kampanyaları destekliyoruz. Verdiğimiz sözü yerine getirmek için attığımızsomut adımlardan biri de doğrudan ve dolaylı emisyonlarımızın azaltılması ”dedi.

TK Elevator, Net Sıfır Emisyonuna Ulaşmak İçin Somut Adımlar Atıyor

TK Elevator, Haziran 2020’de, faaliyetlerine ilişkin emisyonları azaltma hedeflerini açıkladı. Bu bağlamda, karbon ayak izini yüzde 25 oranında ve 2040 yılına kadar ise yüzde 50 oranında azaltmayı hedefliyor. Şirket bu hedefle CO2 emisyonlarının yarısından fazlasına yol açan araç filosunu dönüştürecek. TK Elevator aynı zamanda, yenilenebilir kaynakları daha fazla kullanarak, tesislerinden kaynaklanan emisyonları da önemli ölçüde düşürecek. Enerji verimliliğinde; kaynakların verimli kullanılması ve döngüsel ekonomi prensipleri, TKE’nin emisyon azaltma hedeflerinde odak noktaları olacak.

TK Elevator 2020 yılında da “Carbon Disclosure Project” tarafından onaylandı

TK Elevator, emisyonları azaltma, iklim risklerini azaltma ve düşük karbonlu ekonomi geliştirme konusundaki çalışmalarıyla Carbon Disclosure Project (Karbon Saydamlık Projesi) (CDP) tarafından da onaylandı. TK Elevator, 2020 yılında CDP tarafından puanlanan toplam 9 bin 600 şirket arasından prestijli CDP “A” listesine layık görülen birkaç yüksek performanslı şirketten biri oldu. Yüksek CDP puanı; çevresel amaç ile eylemler, bunlarla ilgili şeffaflık ve yönetim konularında şirketin liderlik konumunu pekiştirmeye devam ediyor.

ETİKETLER :
Bizim Mutfak Kocaman Balık Usta Dönerci Altınkılıç Kefir Şekerbank

ÖNERİLEN HABERLER

Şekerbank Mikro Yazılım
ŞEKERBANK GÜRBAĞ-EFE KUVEYT TÜRK BARSAN LOJİSTİK-1 BARSAN LOJİSTİK
PRİME NEXT FİNROTA Lila Grup Tekfen Tarım Rockwell Automation