Kapalı mekanların havası Temiz Hava Dolabı ile temizlenecek.

Kapalı mekanların havası Temiz Hava Dolabı ile temizlenecek.

Bu haber 7867 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Covid-19 salgınıyla birlikte daha da önem kazanan soluduğumuz havanın kalitesi, Bomaksan markası BOA Air’in geliştirdiği Temiz Hava Dolabı ile artıyor. İki farklı boyutta tasarlanan portatif temiz hava dolapları, içerisinde bulunan yoğun aktif karbon filtresi ile VOC’leri ve kötü kokuları filtrelerken, sınıfının en yükseği olan H14 sınıfı HEPA Filtreler ile virüs, bakteri gibi mikroorganizmalar ile PM2.5 partikülleri içerisinde hapsederek, sürekli olarak temiz hava sağlıyor.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), 9 Temmuz 2020 tarihinde yaptığı açıklamayla  koronavirüsün hava yoluyla bulaştığına dair bulgular elde ettiğini teyit etti. Havada asılı kalan damlacıkların koronavirüse yakalanma riskini artırdığını doğrulayan bu açıklama kapalı mekanlarda soluduğumuz havanın ne kadar temiz olduğu sorusunu da gündeme getirdi. Virüs ve bakterilerin hava yoluyla bulaşmasını minimize etmek için Ar-Ge çalışmaları yapan Bomaksan, hava temizleme sistemlerindeki 34 yıllık deneyimiyle BOA Air markası adı altında Temiz Hava Dolabı’nı geliştirdi.  

Kapalı ortamlarda sağlık riskini minimize ediyor

BOA AIR Temiz Hava Dolabı, kalabalık ve geniş mekanların havasını temizleyerek, sağlığa zararlı partikülleri filtreleyen tasarımıyla dikkat çekiyor. İç ortamda bulunan virüs, bakteri, mantar gibi mikroorganizmaları, PM 2.5, PM 10 partikülleri ve VOC ve Formaldehit gibi zararlı gazları filtreleyen yüksek verimli H14 filtresi sayesinde sağlıklı ve temiz iç ortam havaları oluşturan Temiz Hava Dolabı, bu sayede hava kirliliğinin sebep olduğu ve hava yoluyla bulaşısı artan hastalıkların da önüne geçilmesine imkan veriyor. 

NASA: HEPA Filtreler nano partikülleri yüzde 100’e yakın yakalıyor

Temiz hava dolaplarının tamamen kendi tasarımları ve üretimleri olduğunu söyleyen Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan “Pandemi döneminde hem dış hava kirliliği hem iç ortam hava kirliliği konularında bir çok uzman önemli uyarılarda bulundu. Biz de Bomaksan olarak endüstriyel hava temizliği konusunda sahip olduğumuz 34 yıllık deneyimi, iç ortam hava kalitesini arttıracak çalışmalarda kullanarak BOA AIR markası ile özellikle insan yoğunluğunun yüksek olduğu kapalı ortamların havasını temizleyen Temiz Hava Dolabı’nı geliştirdik. Temiz Hava Dolabı ile kapalı ortamlarda insanların daha temiz ve sağlıklı havaya kavuşmasını aynı zamanda bulaşıcı hastalıkların insandan insana bulaşma yöntemlerinden biri olan hava yoluyla bulaşı riskini de minimize etmeyi amaçlıyoruz.” dedi. 

Koronavirüs gibi çok çok küçük boyutlardaki partiküller ve buna benzer nano boyutlu bir çok partikülün HEPA Filtreler tarafından yakalanabildiğine dikkat çeken Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan “NASA tarafından yapılan çalışmalar ve araştırmalar sonucunda HEPA Filtreler göreceli olarak nano boyutlardaki partikülleri %100’e yakın bir oranda yakalayabilmektedir” diyerek, geliştirdikleri Temiz Hava Dolabı’nın sınıfının en iyi HEPA Filtrasyon sistemine sahip olduğunu belirtti. 

60 m² alandan 200 m²’lik alana kadar temiz hava

AVM’lerden ofislere, cafelerden spor salonlarına her alanda kullanılabilen Temiz Hava Dolabı  içerisinde bulunan 3 kademeli filtrasyon teknolojisi sayesinde 1 mikron altı partikülleri bile %99,995 verimlilikte yakalamasıyla öne çıkıyor. Virüs, bakteri gibi mikroorganizmaları ve VOC olarak isimlendirilen kimyasal gazların arıtımını sağlayan cihazın 2 modeli bulunuyor; 900 m³/h temiz hava üreten BOAmidi, 60 m²’lik bir kalabalık alanın havasını efektif bir şekilde temizliyor. 3.100 m³/h temiz hava üreten BOAmaxi ise 200m²’lik kalabalık bir alanda etkili temizlik sağlıyor.

ETİKETLER :
Bizim Mutfak Kocaman Balık Usta Dönerci Altınkılıç Kefir Şekerbank

ÖNERİLEN HABERLER

Şekerbank Mikro Yazılım
MERCEDES BENZ ŞEKERBANK GÜRBAĞ-EFE KUVEYT TÜRK BARSAN LOJİSTİK-1
PRİME NEXT FİNROTA Lila Grup Tekfen Tarım Rockwell Automation