Türk firma dünyanın havasını temizliyor.

Türk firma dünyanın havasını temizliyor.

Bu haber 8837 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Pandemi nedeniyle kapalı ortamlarda soluduğumuz havanın temiz ve sağlıklı olması daha da önem kazandı. Bu süreçte iç ortam hava kalitesini yükseltmek ve virüsün yayılmasını engellemeye yardımcı olmak için Bomaksan bünyesinde temiz hava dolapları geliştiren BOA AIR, başta Almanya ve İngiltere olmak üzere pek ülkeden yoğun talep alıyor. Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, yeni markaları BOA AIR’in de katkısı ile 2020’de ihracatlarını bir önceki yıla göre yüzde 200 artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Yeni normal dönemiyle birlikte kontollü bir şekilde ofislerde, sosyal hayatta bir araya gelmeye başladık. Ancak uzmanlar virüslerin hava yoluyla bulaşma riskine karşı kapalı mekanlarda soluduğumuz hava kalitesinin ve temiz hava sirkülasyonunun önemine işaret ediyor. 34 yıldır endüstriyel tesislerin toz, gaz ve duman problemlerine yönelik çözümler geliştiren Bomaksan, bu süreçte artan talebe yönelik temiz hava dolapları tasarlayarak üretmeye başladı. Cirosunun yüzde 25’ini oluşturan ihracatını önümüzdeki 5 yıl içinde yüzde 70’e çıkarmayı hedefleyen şirket, 2020’yi ise ihracatta yüzde 200 oranında artışla kapamayı planlıyor.

İhracatını yüzde 200 artıracak

Temiz hava dolabı üretimine COVID-19 salgını döneminde başladıklarını söyleyen Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, “COVID-19 salgını öncesinde, endüstriyel ortamlar için hava temizleme kulelerimizin Ar-Ge çalışmalarına devam ediyorduk. Çalışmalarımızda önemli bir yol aldığımız sırada pandemi başladı. Bomaksan olarak insanlara nasıl yardım edebiliriz, nasıl bir faydamız olabilir diye düşünmeye başladık. Endüstriyel hava temizliği konusunda sahip olduğumuz 34 yıllık deneyimi, iç ortam hava kalitesini arttıracak çalışmalarda kullanarak BOA AIR markasını çıkarttık. BOA AIR markası ile özellikle insan yoğunluğunun yüksek olduğu kapalı ortamların havasını temizleyen Temiz Hava Dolapları geliştirdik. Bu konuda başta Almanya ve İngiltere pazarları olmak üzere bir çok ülkeden yoğun talep alıyoruz.” dedi. 

“19 ülkeye ihracatımız var”

Henüz ürünlerinin lansmanını bile yapmadan, ciddi bir talep ile karşı karşıya kaldıklarını söyleyen Boysan, “Pandemi döneminde dahi Kenya’ya 7 tır, Estonya’ya 1 tır Endüstriyel Toz Toplama Sistemlerimizi ulaştırdık. Halihazırda 19 ülkeye ihracatımız var. 2020 yılı sonuna kadar AB ülkeleri başta olmak üzere Rusya, Türki Cumhuriyetler, Kuzey Afrika ve ABD pazarına ürünlerimizi ihraç etmeyi hedefliyoruz. BOA AIR Temiz Hava Dolapları ile sunduğumuz yeni temiz ve sağlıklı hava deneyiminin yanı sıra Bomaksan olarak endüstriyel alanlar için geliştirdiğimiz 3 yeni ürünümüzü de önümüzdeki 2 ay içerisinde piyasaya süreceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

ETİKETLER :
Bizim Mutfak Kocaman Balık Usta Dönerci Altınkılıç Kefir Şekerbank

ÖNERİLEN HABERLER

Şekerbank Mikro Yazılım
ŞEKERBANK GÜRBAĞ-EFE KUVEYT TÜRK BARSAN LOJİSTİK-1 BARSAN LOJİSTİK
PRİME NEXT FİNROTA Lila Grup Tekfen Tarım Rockwell Automation