Bonfilet’ten 2020 yılının üçüncü çeyreğinde yatırım kararı!

Bonfilet’ten 2020 yılının üçüncü çeyreğinde yatırım kararı!

Bu haber 28007 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek 7 milyon TL’lik yatırımla Bonfresh adı altında yeni ürünlerini piyasaya sunan Bonfilet, Covid-19 ile mücadele edilen bugünlerde 1 milyon TL’lik ilave yatırım kararı daha aldı. 

Kırmızı et sektörünün Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden olan Bonfilet, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Dört kuşaktır kırmızı et sektöründe yer alan ve Türkiye’yi birçok ilke tanıştıran Bonfilet, kısa süre önce hayata geçirdiği 7 milyon TL’lik yatırımın ardından şimdi de 1 milyon TL’lik ek yatırım daha yapmayı planlıyor. Üretim, Ar-Ge ve insan kaynakları alanlarına yapılacak yeni yatırımla birlikte Bonfilet, 12 bin ton olan üretim kapasitesini yüzde 25 artırarak 15 bin’e çıkarmayı hedefliyor. 

“Kırmızı ete herkesin ulaşması için çalışıyoruz” 

Türkiye’nin geleceğine duydukları güvenle yatırımlarına hız kesmeden devam edeceklerini sözlerine ekleyen Akkoyun, “TÜİK verilerine göre 2019 yılında toplam kırmızı et üretimi, bir önceki yıla kıyasla yüzde 7,4 artarak 1 milyon 201 bin 469 ton oldu. Artan üretim rakamlarına rağmen, kişi başına düşen sığır ve dana eti OECD ortalaması 14,5 kg, 27 AB ülkesinin ortalaması 10,8 kg, Türkiye’nin ortalaması ise 8,5 kg oldu. Son yıllarda kırmızı et tüketimi her geçen gün artmakla birlikte 2018 yılında kişi başı kırmızı et tüketimi 14,84 kg seviyesinde gerçekleşti. Türkiye’de kişi başı kırmızı et tüketimi gelişmiş ülkelere göre oldukça düşük. Bonfilet olarak ülkemizde kişi başı kırmızı et tüketimini yukarılara taşımak için çalışıyoruz. Kırmızı et besin öğeleri bakımından çocuklardan, yaşlılara kadar herkesin alması gereken kaliteli protein ve besin kaynaklarını içeren temel bir gıda. Bizler bu temel gıdaya herkesin daha kolay ulaşarak sağlıklı beslenebilmesi için çalışıyoruz” dedi.

“Yatırımlarımızı istihdam, Ar-Ge ve üretim alanlarında değerlendireceğiz”

Akkoyun, “Tüm yatırımlarımızın odağında ülkemize ve üretime olan inancımız yatıyor. 2020 yılında Covid-19 salgınına rağmen yatırımlarımızda hız kesmeme kararı aldık ve bu yıl 1 milyon TL yatırım kararı aldık. Yatırımlarımızı istihdam, Ar-Ge ve üretim alanlarında değerlendireceğiz. Pandemi döneminde kendini her anlamda beklemeye alan firmaları salgın sonrası zor bir dönem bekliyor. Biz bu dönemde beklemek yerine yatırım yaparak temellerimizi daha da güçlendirme kararı aldık. Bu yatırım kararında firma olarak güçlü ekonomik yapımıza olan güvenimizin de önemli bir etkisi var. Hayata geçireceğimiz yatırımımızla birlikte üretimde yüzde 25’lik artış elde edeceğiz. Bu sadece üretime yapılmış bir yatırım olmayacak. Yatırımımızla birlikte istihdama ve Ar-Ge’ye de yatırım yapacağız.” şeklinde konuştu.

Bonfresh serisine yeni tatlar geliyor

Türkiye’de kırmızı et sektörüne birçok ilk kazandırdıklarını söyleyen Akkoyun, sözlerine şöyle devam etti, “Yeni dönem yatırım planlarımız arasında yeni üretim hatları, kapasite artışı ve yeni ürünler de olacak. Ürün geliştirme ve iyileştirme çalışmalarımıza paralel tüketicilerimiz ile buluşturduğumuz Bonfresh serisine yeni lezzetleri ekleyeceğiz. Türkiye’de bir ilki başardığımız bu serideki 7 çeşit sabit gramaja sahip ürünümüze kısa sürede gelen talepler ile birlikte Soslu Dana Kaburga ve Biftek tatlarını da ekleyeceğiz. Ayrıca modernizasyon ve yeni ekipmanlarımızla birlikte yeni ürünlerimizi de piyasaya sunacağız. 120 yıla yaklaşan geçmişimizde olduğu gibi bugün de “Kendine bir iyilik et” sloganıyla tüketicilerimizi sağlıklı ve güvenilir gıda ile tanıştırmaya devam edeceğiz.”

ETİKETLER :
Bizim Mutfak Kocaman Balık Usta Dönerci Altınkılıç Kefir Şekerbank

ÖNERİLEN HABERLER

Şekerbank Mikro Yazılım
ŞEKERBANK GÜRBAĞ-EFE KUVEYT TÜRK BARSAN LOJİSTİK-1 BARSAN LOJİSTİK
PRİME NEXT FİNROTA Lila Grup Tekfen Tarım Rockwell Automation