CRIF, 2019’da da ‘en iyi’ 100 FinTech şirketi arasında yer aldı.

CRIF, 2019’da da ‘en iyi’ 100 FinTech şirketi arasında yer aldı.

Bu haber 17632 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

CRIF, global ölçekte yapılan teknoloji tedarikçi değerlendirmesinde bu yıl da sıralamaya girdi. Kredi kayıt bürosu, veri analizi ve kredi çözümlerinde uzman olan CRIF, IDC Rankings 2019 ‘en iyi’ 100 FinTech şirketinden biri seçildi. 

Bu yıl 16’ncısı gerçekleştirilen IDC FinTech Rankings, finans sektörü için global teknoloji tedarikçilerini donanım, yazılım ve hizmetlerlerden elde edilen gelirleri üzerinden değerlendirdi. CRIF, değerlendirmeye göre global anlamda ‘en iyi’ 100 FinTech listesinde 50’nci sırada yer aldı. 

“CRIF riskleri yönetiyor, maliyetlerin düşürülmesine yardımcı oluyor”

CRIF CEO'su Carlo Gherardi, CRIF’in finansal kurumların dijital değişim girişimlerinde eksiksiz destek sağlamak için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirtti. Gherardi, IDC FinTech Rankings sıralamasıyla ilgili şunları söyledi: “Oldukça prestijli olan IDC FinTech Rankings içerisinde bu yıl bir kez daha yer almak bizim için çok önemli. Bu başarı, bizimle birlikte olan 4.400 profesyonel çalışanımız için sadece bir gurur kaynağı değil, aynı zamanda büyüme yolunda olan müşterilerimizi destekleyen çözümlerimizin ve çalışmalarımızın görülmesi açısından da anlamlıdır. CRIF, bankacılık ve finans sektörünün karşılaşacağı sorunlarla mücadelede önemli bir aktördür. Yenilikçi modelimizin yanı sıra her zaman öngörülü bir yaklaşım içerisinde hareket ediyoruz. Öte yandan faaliyet gösterdiğimiz alan içerisindeki sürekli ve hızlı gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bu sayede müşterilerimize ihtiyaçları olan ürün ve hizmetleri; farklı bilgi kaynakları, enformasyon ve teknoloji temeli ile INSP aracılığı ile geliştiriyor, katma değerli çözümler sunuyoruz” dedi. 

Dijital değişim ve düzenleyici değişikliklerin şart olduğu günümüzde CRIF'in amacının kredi kurumlarının çok daha basit ve hızlı müşteri deneyimi ile müşteri katılımını geliştirebilmelerine yardımcı olduğunu belirten Gherardi, “Şirket olarak, etkili ve efektif bir şekilde risklerin yönetilmesi ve maliyetlerin düşürülmesi konusunda yardımcı oluyoruz” diye konuştu. 

Finansal operatörler için hizmet endüstrisine altyapı desteği sağlayan şirketlerin değerlendirildiği IDC FinTech Rankings’e göre; bu sektörde global IT harcamalarının 2022 yılı itibari ile 540 milyar dolara ulaşması bekleniyor. 

CRIF: CRIF kredi kayıt bürosu, ticari bilgi ve kredi çözümlerinde uzmanlaşmış global bir firmadır. 1988 yılında Bolonya, İtalya'da kurulmuş olan CRIF, uluslararası pazardaki faaliyetlerini dört kıtada  (Avrupa, Amerika, Afrika ve Asya) sürdürmektedir. CRIF, mevcut durumda Avrupa kıtasında bankacılık kredi enformasyonunda öncü durumdadır ve faaliyet & ticaret enformasyonu ve kredi & pazarlama yönetimi için entegre hizmetler içerisinde uluslararası kademede hizmet sunan önde gelen şirketler arasındadır. Günümüzde 6,300'ü aşkın banka ve finansal kurum, 55.000 ticari müşteri 50'den fazla ülkede günlük olarak CRIF hizmetlerini kullanmaktadır. 2018 yılında CRIF'nin toplam geliri 538 milyon Euro üzerindedir. 

IDC FINANCIAL:

IDC Financial Insights finansal hizmet işletmeleri ve IT öncülerini desteklemenin yanı sıra bu şirketlere hizmet sunan tedarikçileri de doğru, zamanlı, öngörülü gerçekler temeline sahip araştırma ve danışmanlık hizmetleri aracılığı ile etkin teknoloji kararları anlamında desteklemektedir. Onlarca yıllık deneyime sahip kıdemli analistler ile yapılan global araştırmalar bankacılık, sigortacılık, menkul kıymetler ve yatırım sektörlerinin karşılaştığı ticari ve teknoloji sorunlarını analiz etmekte ve bunlara ilişkin önerilerde bulunmaktadır. International Data Corporation (IDC) pazar istihbaratı, danışmanlık hizmetleri ve enformasyon teknolojileri pazarı organizasyonları alanında global anlamda öncü bir sağlayıcıdır. IDC, dünyanın önde gelen teknoloji, medya, araştırma ve organizasyon şirketi olan IDG'ye bağlı bir iştiraktir. 

CRIF TÜRKİYE: CRIF’in Türkiye pazarına girmesi 1989’dan 2013’e kadar Finar adı altında faaliyet gösteren firmayı Ocak 2013 itibariyle satın alması ile gerçekleşti. CRIF Türkiye, firmaların bilgiye dayalı kararlar alabilmelerini sağlayan katma değerli çözümler sunuyor. Global olarak 200’ün üzerinde ülkeden 330 milyon firmanın yer aldığı veri tabanı ile müşterilerinin yurtiçi ve yurtdışında potansiyel müşteriler ve tedarikçiler bulmasına destek oluyor. Aynı zamanda ticari ilişki içinde bulundukları veya ticari ilişkiye girecekleri firmalar hakkında risk raporları sağlıyor ve böylelikle ticari kuruluşların karar alma süreçlerine hızlı ve etkin bir şekilde destek oluyor. Bilgiye dayalı erken uyarı sistemi ile şirketlerin olası bir sorunu önceden fark edip, çözüm yolları bulabilmelerine de imkân sağlıyor.

Türkiye’de yerleşik 1.5 milyon ticari firmadan oluşan veri tabanıyla CRIF Türkiye, müşterilerine iş geliştirme ve planlama alanında, müşteri değerlendirmesinde, portföy yönetiminde ve alacak yönetimi konularında hizmet veriyor. CRIF Türkiye, 150 bin şirketi ise aktif olarak izliyor; aylık 6.000 firma raporu hazırlanıyor.

ETİKETLER :
Bizim Mutfak Kocaman Balık Usta Dönerci Altınkılıç Kefir Şekerbank

ÖNERİLEN HABERLER

Şekerbank Mikro Yazılım
ŞEKERBANK GÜRBAĞ-EFE KUVEYT TÜRK BARSAN LOJİSTİK-1 BARSAN LOJİSTİK
PRİME NEXT FİNROTA Lila Grup Tekfen Tarım Rockwell Automation