Garanti Bankası’ndan enflasyona endeksli üç yeni mevduat ürünü

Garanti Bankası’ndan enflasyona endeksli üç yeni mevduat ürünü

Bu haber 10056 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Garanti Bankası Mayıs ayı itibariyle müşterilerinin kullanımına sunduğu Enflasyona Endeksli; Uzun Vadeli Mevduat, Ara Faiz Ödemeli Mevduat ve Faiz Korumalı Mevduat ürünleri ile enflasyonun üzerinde faiz getirisi taahhüdü veriyor.

Garanti’nin Enflasyon Endeksli Uzun Vadeli Mevduat ürünü, 367-400 gün vade süresinde açılabiliyor ve stopaj oranı uygulanmıyor. Vade sonunda ise TÜİK tarafından açıklanan en güncel ‘TÜFE endeksi yıllık değişim oranı ve ürün özelinde belirlenen ek faiz’ üzerinden faiz sunuyor.

Minimum 92 gün vade üzerinden açılan Enflasyona Endeksli Faiz Korumalı Mevduat’ta ise, müşterilere hesap açılış sırasında sabit bir faiz oranı taahhüt ediliyor. Vade sonunda, hesap açılışında belirlenmiş olan ‘sabit faiz oranı’ ile ‘TÜFE endeksi yıllık değişim oranı ve ürün özelinde belirlenen fark faizi’ karşılaştırılıyor, hangi faiz oranı daha yüksekse, yüksek olan faiz oranı uygulanıyor.

Enflasyona Endeksli Ara Faiz Ödemeli Mevduat ürününde de Faiz Korumalı Mevduat ürünündeki gibi faiz uygulanmakta olup, ürün367-400 gün arası vadelerle açılabiliyor ve  müşterilere hesap açılışında belirlenmiş sabit faiz oranı üzerinden aylık, üç aylık ya da altı aylık dönemlerle faiz geliri alma imkanı sunuyor. 

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Akten, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Garanti olarak müşterilerimizin istek ve beklentilerine en uygun ürünleri en doğru zamanda  geliştirmek her zaman önceliğimiz oldu. Enflasyon endeksli mevduat ürünlerini geliştirerek ülke ekonomimizi destekleyen çalışmalarımıza her geçen gün yenisini eklemekten mutluluk duyuyoruz.  Müşterilerimiz bu ürünlerimizden birini açtığında, hem enflasyon oranı üzerinde yüksek getiri elde edecek hem de güvenle birikim yapabilecek. Uzun Vadeli, Ara Faiz Ödemeli ve Faiz Korumalı gibi farklı vade ve faiz seçenekleri sunan 3 yeni ürünümüzle, müşterilerimizin hayatına değer katmaya devam edeceğiz.’’ dedi.

ETİKETLER :
Bizim Mutfak Kocaman Balık Usta Dönerci Altınkılıç Kefir Şekerbank

ÖNERİLEN HABERLER

Şekerbank Mikro Yazılım
ŞEKERBANK GÜRBAĞ-EFE KUVEYT TÜRK BARSAN LOJİSTİK-1 BARSAN LOJİSTİK
PRİME NEXT FİNROTA Lila Grup Tekfen Tarım Rockwell Automation