Vestel’den istihdam seferberliğine destek: İlk dört ayda 1300 yeni istihdam!.

Vestel’den istihdam seferberliğine destek: İlk dört ayda 1300 yeni istihdam!.

Bu haber 24920 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

‘2019 İstihdam Seferberliği Programı’ kapsamında yılın ilk 3 ayında fiilen 1050 kişiye iş başı yaptıran Vestel, nisan ayında yapacağı 250 kişilik işe alım ile toplamda 1.300 kişiye istihdam yaratacak. Vestel CEO’su Turan Erdoğan “Üretmek ve Türk sanayisinin gelişimine katkı yapmanın yanı sıra istihdam hedeflerine destek olmayı çok önemsiyoruz. Türkiye’nin güçlü geleceği için ihtiyaç olan her alanda gayret göstererek, ülkemize de fayda sağlamaya devam edeceğiz“ dedi.

Vestel, ‘2019 İstihdam Seferberliği Programı’ kapsamında yılın ilk dört ayında 1300 kişilik yeni istihdam yaratacak. Ocak, Şubat ve Mart aylarında 1050 kişiye iş imkânı sağlayan Vestel, Nisan ayında 250 kişiyi daha istihdam edecek. Böylece Vestel yılın ilk dört ayında 1300 kişi istihdam ederek çalışan sayısının 17.300’e çıkaracak.

Vestel CEO’su Turan Erdoğan “Satış gelirlerinin yüzde 75’ini ihracattan elde eden bir marka olarak Türkiye’nin teknoloji ihracatına en önemli katkıyı yapan şirketlerden biriyiz. 2018 yılında ciromuz, ihracat gelirlerinde yaşanan güçlü büyüme ile 2017 yılına göre yüzde 31 artışla 15,9 milyar TL’ye ulaştı. Bugün 155 ülkeye yaptığımız ihracat ile 21 yıldır kendi sektörümüzün ihracat şampiyonuyuz. Ürettiğimiz teknolojilerle hem dünyanın dikkatini çekiyor hem de Türkiye’nin cari açığının kapanmasına katkıda bulunuyoruz. Türkiye için her geçen gün daha fazla üretmeye, geliştirmeye devam ediyoruz. 2019 İstihdam Seferberliği Programı kapsamında yılın ilk 70 gününde 16.000 kişilik istihdam ordumuza 1050 kişi daha ekledik. Nisan ayında 250 kişi daha iş başı yapacak. Vestel olarak her zaman olduğu gibi yine sorumlulukla hareket ediyoruz. Üretmek ve Türk sanayisinin gelişimine katkı yapmanın yanı sıra istihdam hedeflerine destek olmayı çok önemsiyoruz. Türkiye’nin güçlü geleceği için ihtiyaç olan her alanda gayret göstererek, ülkemize de fayda sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

ETİKETLER :
Bizim Mutfak Kocaman Balık Usta Dönerci Altınkılıç Kefir Şekerbank

ÖNERİLEN HABERLER

Şekerbank Mikro Yazılım
ŞEKERBANK GÜRBAĞ-EFE KUVEYT TÜRK BARSAN LOJİSTİK-1 BARSAN LOJİSTİK
FİNROTA Lila Grup Tekfen Tarım Rockwell Automation HT Solar