İdea Teknoloji Çözümleri, Hizmet İhracatçıları Birliği Üyesi Oldu.

İdea Teknoloji Çözümleri, Hizmet İhracatçıları Birliği Üyesi Oldu.

Bu haber 7646 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı arasında yer alan İdea Teknoloji Çözümleri, hizmet sektörünün ihracat kapasitesini artırmayı hedefleyen Hizmet İhracatçıları Birliği’ne üye oldu.

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (İMMİB) bünyesinde kurulan Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB), hizmet ihracatının çatı kuruluşu olarak alanında ilk ve tek kuruluş olma özelliğini taşıyor. HİB, hizmet sektörlerine yönelik faaliyetler ve desteklerle Türkiye’nin hizmet ihracatı kapasitesini artırmayı hedefliyor.  

İdea Teknoloji Çözümleri Genel Müdürü Emre İyibilir, HİB üyelikleri ve bu kapsamda yapacakları çalışmalara ilişkin şu bilgileri verdi: 

“Hizmet sektörü, bugün milli gelirin yaklaşık üçte ikisini oluşturuyor. Hizmet ihracatı da, Türkiye’nin dış ticaretinde önemli bir yer tutuyor. Hizmet sektörünün küresel ihracat hacmi 5 trilyon ABD dolarını aşmış durumda. Türkiye, hizmet ihracatının bugünkü boyutuyla, bu büyük pastadan sadece yüzde 1’e yakın bir pay alıyor. Hizmet İhracatçıları Birliği’nin amacı bu payı artırmak. Birliğe üye olarak bu amaca giden yolda rol almak istedik. İdea Teknoloji Çözümleri olarak Türkiye’nin hizmet ihracatına katkımızı her geçen yıl artırıyoruz. Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı 2017 Araştırması’na göre, genel sıralamada bir önceki yıla göre altı sıra yükseldik, bilişim hizmetleri sektöründe de üç sıra yükselerek 32’inci sırada yer aldık. Birlik bünyesinde özellikle Türkiye’nin yazılım ve bilişim alanındaki hizmet ihracat kalemlerinin artırılmasına, ürün ve proje geliştirilmesine, sektörün tanıtımına yönelik çalışmalara katkıda bulunacağız.”

İyibilir, Hizmet İhracatçıları Birliği üyesi olarak ihracata ilişkin sorunların çözümünde ve sektörün geleceğine yön verilmesinde aktif rol oynayacaklarını belirtti.

İdea Teknoloji Çözümleri:

İdea Teknoloji Çözümleri, 2005'te, şirket süreçlerinin daha etkin yönetimini sağlayacak, yazılım teknolojilerine dayalı çözümler geliştirmek amacıyla kuruldu. Bugün Türkiye ve dünyada, geniş satış-dağıtım ağına sahip kuruluşların uzun vadeli iş ortağıdır. Vergi teknolojileri alanında elektronik finansal uygulamaların ülkemizdeki tesis ve yaygınlaşma sürecinde öncü rol üstlenmiştir. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından onaylanan ilk e-Fatura özel entegratörüdür. İdea Teknoloji Çözümleri Ar-Ge Merkezi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2016 Ar-Ge Merkezleri Performans Endeksine göre IT sektöründe faaliyet gösteren Ar-Ge Merkezleri içinde üçüncü sıradadır. Türkiye’nin 500 büyük hizmet ihracatçısı arasında yer almaktadır. Bilişim 500 Listesi CRM Yazılımı kategorisinde en büyük yerli şirkettir. Şirketin yeni etkinlik odağı biyoinformatiktir.

ETİKETLER :
Bizim Mutfak Kocaman Balık Usta Dönerci Altınkılıç Kefir Şekerbank

ÖNERİLEN HABERLER

Şekerbank Mikro Yazılım
ŞEKERBANK GÜRBAĞ-EFE KUVEYT TÜRK BARSAN LOJİSTİK-1 BARSAN LOJİSTİK
PRİME NEXT FİNROTA Lila Grup Tekfen Tarım Rockwell Automation