Fatih Şengül JCI Dünya Başkan Yardımcısı Seçildi

Fatih Şengül JCI Dünya Başkan Yardımcısı Seçildi

Bu haber 3146 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Dünyanın en büyük sivil toplum ağlarından biri olan Junior Chamber International’ın Dünya Kongresi’nde 2024 yılı yönetim kadrosu da belirlendi. JCI Türkiye’de pek çok görev alan ve başarılı projeler gerçekleştiren Fatih Şengül Dünya Başkan Yardımcısı seçildi.

Electrolux Türkiye Pazarlama Direktörü olan Fatih Şengül JCI’da Türkiye Başkanlığı da dahil olmak üzere çeşitli görevlerde bulunmuştu. Dünya Başkan Yardımcılığı görevi ile Fatih Şengül’e Avusturya, Almanya, Belçika, İsviçre, Hollanda ve Rusya ülkelerindeki faaliyetler bağlanmış oldu. Uzun yıllar alanındaki deneyimi ve güçlü fikirleriyle birçok projede yer alan Fatih Şengül, JCI Türkiye En İyi Eğitmeni, JCI Türkiye En İyi Üyesi, Avrupa’nın En İyi Üyesi Finalisti, Ulusal Yüzde Yüz Verimlilik Avrupa’nın En İyisi ödüllerinin sahibi.

JCI, toplumlarda pozitif değişime ve gelişime katkıda bulunmak için 18-40 yaş arasındaki bireylerin liderlik ve girişimcilik becerilerini, sosyal sorumluluk bilincini, ulusal ve uluslararası dostluklarını geliştirme misyonunu taşıyor. Tüm kıtalarda 110 ülkede faaliyet gösteren JCI yaklaşık 150.000 üyeye sahip 4.500 yerel şubeden oluşuyor. Türkiye’de ise Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği adı altında 29 şube ve 700 aktif üyesi ile faaliyetlerine devam ediyor.

Türkiye’nin en aktif sivil toplum kuruluşlarından biri olan JCI Türkiye pek çok önemli projeye imza atıyor. Eğitimler, ödül programları, networking aktiviteleri, lider iş insanları ile buluşmalar, bölgesel ve ulusal sosyal sorumluluk çalışmaları gibi geniş kapsamda onlarca proje yürüten JCI Türkiye geçmişte uluslararası federasyonun en büyük organizasyonu olan Dünya Kongresi’ne Antalya’da ev sahipliği de yapmıştı.

JCI’ın 2024 yılı Dünya Başkan Yardımcılığı görevini üstlenecek olan Fatih Şengül yeni görevi ile ilgili olarak “Genç bireylerin liderlik potansiyelini ortaya çıkarmak, girişimcilik ruhunu beslemek ve sosyal sorumluluk bilincini geliştirmek kendi toplumlarının yanı sıra küresel düzeyde pozitif değişimlere katkıda bulunmaları açısından çok kıymetli. Toplumların gelişimi açısından JCI köklü, kurumsallaşmış, evrensel değerleri koruyan, yerelden globale tüm sorunlara karşı duyarlı ve çözümün parçası olan dinamik yapısı ile eşsiz bir öğrenme ve deneyim kazanma platformu. JCI’da bulunduğum yıllar içerisinde aldığım onlarca eğitim, üstlendiğim görevler, gönüllü topluluğuyla çalışma deneyimleri ile adeta ikinci bir kariyer yapmış kadar kazanım elde ettim. Şimdi bu katkıların karşılığını verme zamanı. Dünyamız zor ve karmaşık sorunlarla dolu bir süreçten geçiyor. JCI üyeleri olarak çözümün parçası olmaya ve daha iyi bir gelecek yaratmaya devam edeceğiz.” dedi. 

ETİKETLER :
Bizim Mutfak Kocaman Balık Usta Dönerci Altınkılıç Kefir Şekerbank

ÖNERİLEN HABERLER

Şekerbank Mikro Yazılım
ŞEKERBANK GÜRBAĞ-EFE KUVEYT TÜRK BARSAN LOJİSTİK-1 BARSAN LOJİSTİK
PRİME NEXT FİNROTA Lila Grup Tekfen Tarım Rockwell Automation