“Cesurların sahnesi”  Big Bang Startup Challenge’ta  TOP 50 girişim belli oldu

“Cesurların sahnesi” Big Bang Startup Challenge’ta TOP 50 girişim belli oldu

Bu haber 1722 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Bu yıl, UBI Global tarafından "Üniversitelere Bağlı Kuluçkalar" kategorisinde dünyanın en iyi üniversite kuluçka merkezi seçilen İTÜ Çekirdek’in 12 yıldır düzenlediği Türkiye’nin en büyük girişimcilik etkinliği Big Bang Startup Challenge’ta sahne alarak, kamuoyu ile tanışacak TOP 50 girişim açıklandı. 13-14 Aralık tarihlerinde tamamen fiziksel olarak gerçekleştirilecek olan etkinlikte toplamda 8 farklı sektörel dikeyde 50 girişim sunum yapacak. Girişimlere bir önceki yıl 341 milyon TL’yi aşkın ödül, yatırım ve nakit desteği duyurulan Big Bang’in sunuculuğunu her yıl olduğu gibi bu yıl da M.Serdar Kuzuloğlu üstlenirken, ünlü sanatçı Mustafa Sandal da sahne alacak.


Teknolojik ürün ve hizmetlerini ticarileştirmeyi hedefleyen girişimcilere büyüme yolculuklarında 360 derece destek sunan kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek’in, girişimleri yerel ve global girişimcilik ekositemiyle buluşturduğu Big Bang Startup Challenge’ta TOP 50 girişim belirlendi. 13-14 Aralık 2023 tarihlerinde “The Braves” temasının ön planda olduğu Cesurların Sahnesi Big Bang’de yılın en iyi 50 girişimi, 8 farklı sektörel dikeyde bir araya geliyor. Girişimleri ödül ve yatırımlarla buluşturacak etkinliğin sunuculuğunu bu yıl da M. Serdar Kuzuloğlu üstleniyor. İki gün sürecek Big Bang'in ilk gününde TOP 50 girişim sektörel dikeylere bölünerek sunum yapacak; ikinci gün ise girişimlerin ödül ve yatırımları duyurulacak. Ünlü sanatçı Mustafa Sandal’ın sahne alacağı etkinlik için hazırlanan özel şovlar ve DJ performansı ile heyecan ve coşku hiç azalmayacak. Girişimcilik ekosistemine ev sahipliği yapan Big Bang’de katılımcılar, network’ünü genişletmenin yanı sıra fuaye alanında kurulacak olan girişim stantları ve deneyim alanlarıyla birçok teknolojik yenilik ile tanışma fırsatı bulacak. Girişimlere bir önceki yıl 341 milyon TL’yi aşkın ödül, yatırım ve nakit desteğinin duyurulduğu ve bugüne dek onlarca başarı hikayesine şahitlik eden Big Bang etkinliği tüm teknoloji meraklılarına açık ve ücretsiz.

İTÜ Çekirdek bugüne dek 4.200’den fazla teknoloji girişimini destekledi

Her yıl ortalama 500 startup’ı destekleyip Türkiye ekonomisi için milyonlarca dolarlık katma değer yaratan İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi, 10 yılı aşkın süredir 4.200’den fazla teknoloji girişimini destekleyerek 1.400’ünün şirketleşmesine katkı sağladı. Girişimlerin 10.000 kişiye istihdam yaratmalarına ve 150 milyon dolar yatırım almalarına destek olan İTÜ Çekirdek’in bünyesinde yer alan girişimlerin yarattığı toplam değerleme ise 1,5 milyar dolara ulaştı.

Big Bang’de sahne alan girişimlere globale açılma kapısı aralanıyor

12 yıldır İTÜ Çekirdek desteğiyle teknolojilerini geliştiren yüzlerce girişim, Big Bang sahnesinde aldıkları ödül ve yatırımlarla ivmelenerek global başarı hikayelerine ulaştı. Bu girişimler arasında 40’dan fazla ülkeye distribütörlük ağı kuran, Silikon Vadisi’nden yatırım alan, sektörlerin değişmesine sebep olan ve geleceğin unicorn adayı girişimler bulunuyor. Big Bang 2023’te de yine geçmiş yıllarda olduğu gibi çok konuşulacak girişimlerin doğması bekleniyor.

Destekçileri güç katıyor

Big Bang’de; Elginkan Vakfı  Elmas Paydaş; EPDK|Elder, İstanbul Büyükşehir Belediyesi-İstanbul Planlama Ajansı ve Otomotiv Endüstrisi İhracatçılar Birliği (OİB) Platin Paydaş; AGESA, Akbank, AKSigorta, Aktif Ventures, Aveon Global Sigorta, Anadolu Efes, Anadolu ISUZU, Coşkunöz Eğitim Vakfı, EnerjiSA, Ford Otosan, ForInvest, Golrang Innovation Center, Smart Güneş Teknolojileri, Teknasyon, Yalçıner Patent ve Yapı Kredi Teknoloji Altın Paydaş olarak girişimlerimizin ivmelenlerini artırmak amacıyla destek oluyor, geleceğin teknolojilerine yatırım yapıyor. 

ETİKETLER :
Bizim Mutfak Kocaman Balık Usta Dönerci Altınkılıç Kefir Şekerbank

ÖNERİLEN HABERLER

Şekerbank Mikro Yazılım
ŞEKERBANK GÜRBAĞ-EFE KUVEYT TÜRK BARSAN LOJİSTİK-1 BARSAN LOJİSTİK
PRİME NEXT FİNROTA Lila Grup Tekfen Tarım Rockwell Automation