İspak, Ambalaj Sektöründe En Çok Yatırım Yapan Üçüncü Şirket Oldu

İspak, Ambalaj Sektöründe En Çok Yatırım Yapan Üçüncü Şirket Oldu

Bu haber 1789 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Ambalaj sektörünün köklü şirketlerinden İspak, 2022 Yılı Türkiye Ar-Ge 250 Araştırması’nda ambalaj sektöründe Ar-Ge'ye en çok yatırım yapan şirketler arasında üçüncü sırada yer aldı.

Türkiye’nin önde gelen sanayi gruplarından Kibar Holding bünyesinde faaliyet gösteren İspak, ekonomi ve iş dünyası portalı Turkishtime’ın bu yıl 10’uncusunu gerçekleştirdiği “Türkiye Ar-Ge 250 Araştırması”nda kendi sektöründe ilk üçe girdi. 

İspak Ar-Ge Merkezi, 2022 yılı Ar-Ge harcamaları analizine göre, Türkiye’de ambalaj sektöründe Ar-Ge'ye en fazla yatırım yapan üçüncü şirket oldu. İspak Ar-Ge Merkezi’nde 2022 yılından bu yana birçok proje yürütüldü ve başarılı sonuçlar elde edilerek patent başvuruları yapıldı.

İspak; çikolata, şekerleme, işlenmiş gıda, kuruyemiş, içecek, süt ürünleri, evcil hayvan ürünleri, tütün ürünleri, dondurma ve dondurulmuş gıda kategorilerinde fark yaratan ambalajlar üretiyor. İspak’ın sürdürülebilirlik çerçevesinde oluşturduğu “Ispak Green” markası altında gübrelenebilir ve geri dönüştürülebilir ambalajların yanı sıra teknik folyo grubunda da yenilikçi ürünleri bulunuyor.

Türkiye Ar-Ge 250 Araştırması, bir önceki yılın Türkiye ihracat sıralamasındaki ilk 500 firmaya, Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’nda Ar-Ge datalarını açıklayan ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Ar-Ge merkezi olan firmalara iletilen anketlere verilen yanıtlarla hazırlanıyor.

 

Araştırmada yer alan 500 firma 2022 yılında Ar-Ge harcamasını bir önceki yıla göre iki kat artırarak 52 milyar 958 milyon TL’ye çıkardı. Araştırma, Türkiye’deki Ar-Ge çalışmalarının görünürlüğünü artırmaya da katkı sağlıyor.

 

ETİKETLER :
Bizim Mutfak Kocaman Balık Usta Dönerci Altınkılıç Kefir Şekerbank

ÖNERİLEN HABERLER

Şekerbank Mikro Yazılım
ŞEKERBANK GÜRBAĞ-EFE KUVEYT TÜRK BARSAN LOJİSTİK-1 BARSAN LOJİSTİK
PRİME NEXT FİNROTA Lila Grup Tekfen Tarım Rockwell Automation