İnfoNet’in Yeni Ortağı İngiliz QBS Teknoloji Grubu

İnfoNet’in Yeni Ortağı İngiliz QBS Teknoloji Grubu

Bu haber 2692 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Londra Menkul Kıymetler Borsası'nın Britanya'ya ilham veren 1000 şirketi arasında yer alan İngiliz QBS Teknoloji Grubu, Türkiye’nin önde gelen bilgi güvenliği şirketi İnfoNet’e ortak oldu.

Gerçekleştirilen iş birliği, Raffles Hotel İstanbul’da düzenlenen bir basın toplantısıyla duyuruldu. Basın toplantısında açıklama yapan QBS CEO'su Dave Stevinson “QBS Technology Group olarak, Avrupa, Ortadoğu Africa (EMEA) pazarındaki genişleme ve 2030 yılına kadar 1 milyar dolarlık bir işletme olma hedefinin bir parçası olarak bilgi güvenliği distribütörü InfoNet'e yatırım yapma kararı aldıklarını açıkladı. Stevinson konuyla ilgili “Türkiye bir süredir radarımızdaydı ancak doğru firmayı bulmak çok önemliydi. InfoNet, geniş bir müşteri ağına, sınıfının en iyisi ürünlerin yanı sıra çok deneyimli bir yönetim ekibine, güçlü teknik yeterliliğe ve başarılı bir dağıtım ağına sahip köklü bir kuruluş. InfoNet’in işini ve stratejisini desteklemeyi ve gruba yeni meslektaşlarımızı davet ederek Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA)  bölgesinde birlikte büyümeyi  sabırsızlıkla bekliyoruz." dedi.

InfoNet Yönetim Kurulu Başkanı M.Kemal Cılız ise "Kurulduğumuz günden bu yana şirketimiz sürekli bir büyüme kaydetti. Bir sonraki seviyeye ulaşmak için bizimle ortak bir vizyona ve benzer değerlere sahip bir ortağa ihtiyacımız vardı. QBS Teknoloji grubu ile bu ortak hedefleri gerçekleştirebileğimize olan inancımız bu işbirliğinin asıl nedeni. QBS ile gerçekleştirdiğimiz ortaklığın  bizim açımızdan cazip olmasının bir diğer nedeni ise, çok geniş bir ürün portföyüne sahip olmaları. InfoNet'in şu anda İstanbul ve Ankara'daki ofislerinde 35 kişilik bir ekip görev yapıyor.  Bugüne kadar portföyümüzde yer almayan data center ve DevOps ürünleri gibi yeni ürünlere Türkiye’de çok fazla talep var ve QBS ile bu ürünleri Türkiye pazarına sokmak istiyoruz. Bu yeni ürün guruplarının eklenmesiyle birlikte İnfonet olarak önümüzdeki üç sene içinde Türkiye’deki ciromuzu ikiyebüyümre katlamayı hedefliyoruz.’’ dedi

1995 yılında kurulduğu ilk günden bu yana Türkiye’de güvenlik pazarının gelişimine öncülük eden İnfonet, dünyanın önde gelen güvenlik ürünlerinden Allot, Check Point, EfficientIP, Firemon, Forcepoint, Kaspersky, Indeni, Progress Ipswitch, RSA Security, Trend Micro (alfabetik sıra ile) gibi dünya markalarının Türkiye dağıtıcısı. Infonet aynı zamanda CheckPoint ve ForcePoint gibi markaların eğitim merkezi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Aldığı yatırımla bölgesel varlığını güçlendirmeyi hedefleyen İnfoNet, QBS ile iş birliği neticesinde, mevcut faaliyetlerine ek olarak, QBS in Data Center ve DevOps çözümlerini Türkiye ve çevre ülkelerdeki bilişim pazarına sunmayı hedefliyor. 

ETİKETLER :
Bizim Mutfak Kocaman Balık Usta Dönerci Altınkılıç Kefir Şekerbank

ÖNERİLEN HABERLER

Şekerbank Mikro Yazılım
MERCEDES BENZ ŞEKERBANK GÜRBAĞ-EFE KUVEYT TÜRK BARSAN LOJİSTİK-1
PRİME NEXT FİNROTA Lila Grup Tekfen Tarım Rockwell Automation