Türkiye Innovation Week 10 yaşında!

Türkiye Innovation Week 10 yaşında!

Bu haber 3499 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

En büyük inovasyon buluşması 23-25 Kasım’da Haliç Kongre Merkezi’nde

Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın en büyük inovasyon buluşması Türkiye Innovation Week, bu sene 10’uncu yılını kutluyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen Türkiye Innovation Week, bu yıl 23-25 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

TİM Başkanı Mustafa Gültepe, ‘’Gelecek yüzyılda inovasyona en çok ihtiyaç duyulacak 10 mega konuyu tanımladık. Türkiye Innovation Week’te yenilenebilir enerji kaynaklarından gıda ve tarım teknolojilerine, sağlıkta çığır açan çalışmalardan yeni nesil eğitim teknolojilerine, yapay zekadan finansal teknolojilere kadar birçok konuyu geniş bir perspektifle inceleyeceğiz’’ dedi.

Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen Türkiye Innovation Week, bu yıl 23-25 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

TİM Başkanı Mustafa Gültepe, Cumhuriyet’in 100’üncü, TİM’in 30’uncu, Türkiye Innovation Week’in ise 10’uncu yılını kutladıkları bu anlamlı seneyi bir dönüm noktası kabul ettiklerini, bu nedenle Türkiye İnovasyon Haftası’nın isim ve logosunu değiştirdiklerini açıkladı. Küresel ekonominin büyük bir değişim ve dönüşüm yaşadığını belirten Gültepe, “Bu dönüşümde de inovatif davrananlar bir adım öne çıkacak. Ülkemizin ve yakın coğrafyamızın en büyük inovasyon buluşması Türkiye İnovasyon Haftası, bu seneden itibaren yolculuğuna yeni ismi ve yeni logosuyla devam edecek. 23-25 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirileceğimiz Türkiye Innovation Week’le geleceği kurgulamaya devam edeceğiz’’ dedi.

İnovasyona ihtiyaç duyulacak 10 mega konu

Türkiye’nin ve dünyanın gelecek planının konuşulacağı kapsamlı bir program hazırladıklarını belirten TİM Başkanı Mustafa Gültepe, ‘’Gelecek yüzyılda inovasyona en çok ihtiyaç duyulacak 10 mega konuyu tanımladık. Türkiye Innovation Week’te yenilenebilir enerji kaynaklarından gıda ve tarım teknolojilerine, sağlıkta çığır açan çalışmalardan yeni nesil eğitim teknolojilerine, yapay zeka ve otomasyondan finansal teknolojilere kadar birçok konuyu geniş bir perspektifle inceleyeceğiz. İnovasyona en çok ihtiyacımız olacak sektör ve endüstriler hakkında, önde gelen isimlerle, yenilikçi yaklaşımlarla ve çığır açan fikirlerle küresel ölçekte pozitif değişim yaratma yolunda nasıl ilerleyebileceğimizi planlayacak, konuşacak ve tartışacağız. Bu bakış açısıyla ele alacağımız sorunlar ve sunacağımız çözümlerle katma değerli ihracatın peşinde olan ihracatçılarımız için de stratejik bir yol haritası sunmayı hedefliyoruz’’ diye konuştu.

Online kayıtlar başladı

9 yılda 10 milyon kişiye erişen inovasyon ekosisteminin en büyük buluşması bu yıl da dünyada ve Türkiye’de fark yaratan inovasyon liderlerini, sektör devlerini, akademisyenleri, öğrencileri bir araya getirecek. Türkiye Innovation Week 2023; dünyaca ünlü konuşmacıların yer alacağı paneller, master classlar, inovasyon projeleri-programları, konferanslar, sergiler, atölye çalışmaları, interaktif deneyim alanları, sergi ve enstalasyonlara ev sahipliği yapacak. 

ETİKETLER :
Bizim Mutfak Kocaman Balık Usta Dönerci Altınkılıç Kefir Şekerbank

ÖNERİLEN HABERLER

Şekerbank Mikro Yazılım
MERCEDES BENZ ŞEKERBANK GÜRBAĞ-EFE KUVEYT TÜRK BARSAN LOJİSTİK-1
PRİME NEXT FİNROTA Lila Grup Tekfen Tarım Rockwell Automation