Türkiye’nin 3D Yazıcı Üreticisi Zaxe 60 Milyon TL Yatırım Aldı

Türkiye’nin 3D Yazıcı Üreticisi Zaxe 60 Milyon TL Yatırım Aldı

Bu haber 1698 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Türkiye’nin 3D Yazıcı Üreticisi Zaxe 60 Milyon TL Yatırım Aldı

Zaxe, PCP Teknoloji Fırsatları Fonu ve Türkiye Kalkınma Fonu çatısı altındaki Bölgesel Kalkınma Fonu liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna mevcut yatırımcılardan KVK, Omurga Teknoloji Fonu, Nevzat Aydın, Ali Demir Akel ve Muzaffer Akpınar’ın da dahil olmasıyla 60 milyon TL yatırım aldı.

2015 yılında kurulan Türkiye’nin lider 3 boyutlu yazıcı üreticisi Zaxe, yüksek hızlı baskı imkanı, geliştirdiği yapay zeka bazlı akıllı teknolojileri ve tak-çalıştır tasarımları ile global pazarın en hızlı büyüyen oyuncusu olmuştur.

Zaxe eklemeli imalat dikeyine yönelik çözümler üreterek kullanıcılara donanım, yazılım ve materyallerden oluşan uçtan uca bir 3D ekosistemi sunmaktadır. Türkiye’deki pazar lideri konumunun yanı sıra, Zaxe ürünleri Avrupa ve Kuzey Amerika’da 15’ten fazla ülkeye ihraç edilmektedir.

Zaxe kurucuları Baki Gezgen ve Aydonat Atasever, “Aldığımız bu yeni yatırımla birlikte global pazardaki önemli oyunculardan biri olmaya ve vizyonumuz olan, geleneksel üretim yöntemlerinden bağımsız, üretimi daha basit ve daha hızlı hale getirmeye devam edeceğiz.” dedi.

ETİKETLER :
Bizim Mutfak Kocaman Balık Usta Dönerci Altınkılıç Kefir Şekerbank

ÖNERİLEN HABERLER

Şekerbank Mikro Yazılım
ŞEKERBANK GÜRBAĞ-EFE KUVEYT TÜRK BARSAN LOJİSTİK-1 BARSAN LOJİSTİK
PRİME NEXT FİNROTA Lila Grup Tekfen Tarım Rockwell Automation