MİA Teknoloji iştiraki Enerjey Enerji Romanya pazarına açılıyor

MİA Teknoloji iştiraki Enerjey Enerji Romanya pazarına açılıyor

Bu haber 1252 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.


Katma değerli teknolojileri ile Türkiye’nin en büyük bilişim şirketleri arasında yer alan MİA Teknoloji’nin iştiraki Enerjey Enerji, yenilenebilir enerji alanında cazip hale gelen Romanya pazarına açılıyor.

AR-GE, inovasyon, yazılım geliştirme, entegrasyon ve çözüm sağlama alanlarında faaliyet gösteren yerli yazılım firması MİA Teknoloji’nin iştiraki Enerjey Enerji, yenilenebilir enerji sektöründe güçlü bir marka olma hedefiyle faaliyetlerine hızla devam ediyor.

MİA Teknoloji tarafından yapılan açıklamaya göre, Enerjey Enerji’nin Avrupa’nın yenilenebilir enerji alanında öne çıkan pazarlarından Romanya’da faaliyet göstermesi hedefleniyor. Şirketin, Romanya pazarında fotovoltaik solar enerji projeleri geliştirmesi, öz kaynaklar veya uluslararası finans ve yatırım kuruluşları ile ortak girişim projeleri hayata geçirmesi ve anahtar teslim proje ve mühendislik, tedarik ve inşaat hizmetleri vermesi planlıyor.

Enerjey Enerji A.Ş Genel Müdürü Gökhan Dilek, “Tüm dünyada enerjiye olan ihtiyaç her geçen gün büyüyor. 2050 net sıfır karbon ve küresel ısınmayı 1,5°C ile sınırlandırma hedefi doğrultusunda ise yenilenebilir enerjinin önemi giderek artıyor. Net sıfır hedefi için 2050 yılına kadar yenilenebilir enerjinin toplam elektrik üretimi içerisindeki payının %86 seviyelerine ulaşması gerekiyor. MİA Teknoloji olarak biz de iştirakimiz Enerjey Enerji ile hızla büyüyen yenilenebilir enerji alanında emin adımlarla ilerliyoruz. Ar-Ge ve inovasyon gücümüz, sürdürülebilirlik bakış açımızla sektörde öncü bir oyuncu haline gelmeyi hedefliyoruz. Avrupa’da cazip bir pazar haline gelen Romanya’da faaliyete geçmek için hızlı adımlarla ve heyecanla çalışmalarımıza başlıyor olacağız. Portföyümüze yeni pazarlar ekleyerek sektördeki varlığımızı daha da güçlendirmiş olacağız” dedi.

MİA Teknoloji

2021 Kasım ayı itibari ile BİST – Borsa İstanbul’da #MIATK işlem kodu ile işlem görenMİA Teknoloji, 2006 yılında 3 bilgisayar mühendisi arkadaş tarafından Ankara’da kuruldu. MİA Teknoloji 160’dan fazla alanında uzman personeli ile müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için benzersiz inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri yürütüyor.

MİA Teknoloji, Ankara merkez ofislerinin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri, Katar ve Fas’da bulunan ofislerinden müşteri tabanına terzi modeli sistem geliştirme ve ürünleştirme prensibi ile yenilikçi teknolojiler sunuyor.

Enerjey Enerji 

Enerjey Enerji, geleceğin yenilenebilir enerji, enerji teknolojileri alanında Ar-Ge geliştirmek üzere Nisan 2023’te kuruldu. MİA Teknoloji’nin kurucu ortağı olduğu Enerjey Enerji, fotovoltaik solar projeler ve batarya enerji depolama sistemleri başta olmak üzere yenilenebilir enerji sektöründe yapay zeka ile yazılım çözümleri sunmayı ve yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı üretim santralleri yatırımları yapmayı amaçlıyor. Aynı zamanda yurt içinde ve yurt dışında elektrik enerjisi üretmek amacıyla kurulacak her türlü tesis için mühendislik çalışmalarının yapılması, enerji üretim, depolama, iletim ve dağıtım otomasyonuna yönelik uçtan uca dijital çözümlerle, veri analitiği, talep tahmini ve planlama, üretim optimizasyonuna yönelik enerji yönetim yazılımlarının geliştirilmesi ve her türlü tasarım, kodlama, test, destek ve bakım çalışmalarının gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

ETİKETLER :
Bizim Mutfak Kocaman Balık Usta Dönerci Altınkılıç Kefir Şekerbank

ÖNERİLEN HABERLER

Şekerbank Mikro Yazılım
ŞEKERBANK GÜRBAĞ-EFE KUVEYT TÜRK BARSAN LOJİSTİK-1 BARSAN LOJİSTİK
FİNROTA Lila Grup Tekfen Tarım Rockwell Automation HT Solar